Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rusko - Berezovsky

13. 12. 2011

Rusko - Berezovsky

V březnu roku 1969 se v Rusku udál asi nejzajímavší případ UFO, dodnes označovaný jako "Ruský Roswell". Na veřejnost se materiály o tomto incidentu dostaly v roce 1998 zásluhou správce pozůstalosti Ruské tajné služby který je prodal za 10 000 dolarů.
Reakce veřejnosti byli značně rozporuplné. Jedná se o podvod nebo o úžasný případ skutečného zřícení mimozemského stroje?
 

K havárii mělo dojít jednoho chladného dne v březnu roku 1969 u obce Berezovsky která leží nedaleko Sverdlovska (dnes Jekatěrinburg). Jeden z dokumentů označený jako „příkaz číslo 481“ s hlavičkou sovětského ministerstva obrany byl adresován veliteli leteckých sil Sverdlovského leteckého okruhu generálporučíkovi A. G. Ponomarenkovi. Ten v něm dostal rozkaz, aby poskytl veškerou pomoc místním orgánům KGB při operaci nazvané „Sverdlovský trpaslík“. Příkaz je podepsán zástupcem velitele leteckých sil SSSR generálplukovník S. D. Lebeděv. Tento dokument byl také opatřen razítkem „Generální štáb Ministerstva obrany SSSR“.

Dalším dokumentem je dopis ze 3. listopadu 1969 psaný na hlavičkovém papíře KGB určený zástupci vedoucího oddělení pro vědecký výzkum plukovníkovi A. I. Grigorijevovi. Uvádí se v něm, že 5. března 1969 byly objeveny trosky UFO o výšce tři metry a průměru pět metrů s tělesnými ostatky malého humanoidního tvora.
I v tomto dokumentu nese celá operace jméno „Sverdlovský trpaslík“.

První záběry byli pořízené z kamery připevněné u kulometu stíhačky MiG a zachycovali doutníková a kulovitá UFO přelétající nad místem zřícení malého létajícího talíře v zasněžené lesnaté krajině. Další krátké filmy zachycovaly záběry z místa zřícení, zajištění vraku vojáky a dokonce i část pitvy zmrzačeného těla mimozemské bytosti.

Ztroskotaný talíř Ztroskotaný talíř

Barevné videosekvence zachycují disk o průměru 5 až 6 metrů (možno shlédnout ve videogalerii). Tento stroj je z poloviny doslova zaryt pod úhlem přibližně 75 stupňů do zmrzlé lesní půdy pokryté sněhem. V okolí objektu leží jen málo trosek a jen stěží lze odhadnout zda je část lodi v zemi zcela roztříštěna. Okolo vraku se pohybuje skupina vojáků a několik osob dle vzhledu pracovníků KGB. Na jednom záběru přijíždí nákladní automobil s dalšími vojáky kteří se pak seřadí před vrakem a začnou pomáhat se sběrem trosek.

Nezávislé zhodnocení pravosti filmu a dokumentů bylo provedeno odborníkem na sovětská vojska Alexem Hefmanem z New Yorku, který prohlásil, že nejspíš našel známky pravosti těchto materiálů!

Uniformy přesně odpovídají době a způsobu nasazení. Skutečně přesvědčivým důkazem je podle Hefmana absence kovových přezek na páscích vojáků. Ty byly v sovětské armádě zavedeny až koncem 60. let a teprve v roce 1969 se staly součástí uniformy. Taky odznaky příslušníků KGB souhlasí. Vojenský nákladní automobil který přijíždí na místo zřícení je bezpochyby model ZIS-151 z roku 1948. Sníh na místě havárie je tak „panenský“, že se zdá být vyloučeno aby šlo o inscenaci s předcházející přípravou makety vraku a trosek. Navíc chování všech důstojníků i vojáků vypadá dle Hefmana velmi věrohodně a ne jako předstíraná maškaráda civilního komparsu. Z filmu je patrné že se všichni řídí striktními rozkazy včetně kameramana.

Ztroskotaný talíř

Pitva mimozemského tvora ze kterého zbyla jen část hrudníku a jedna paže je prováděna třemi muži začátkem března 1969. Na rozdíl od známého Roswellského filmu se ten kdo pořídil tyto záběry nesnažil ukrývat snadno rozpoznatelné tváře osob které se pitvy účastní. Zcela utajeno nebylo ani místo kde se pitva konala. Naprosto stejné prostory má údajně stále v provozu Celosvazový vědeckovýzkumný ústav biologie v Moskvě. Do záběru se dokonce dostane i samotný protokol o pitvě, ve kterém jsou uvedena jména tří lékařů: dr. Kamyšov, dr. Savickij a dr Gordějenko. Přečíst se dá i název „Semaškova nemocnice, oddělení anatomie“. Protokol byl údajně podepsán v přítomnosti zástupce děkana Tolmakova a zástupce KGB Kravcova.

Hefmana také zaujalo zjištění o úmrtí lékařů Kamyšova, Savickije a Gordějenka ke kterému došlo tří týdny po pitvě ve stejný den 24. března 1969. Jako příčina smrti je u všech uvedeno krvácení do mozku. Úmrtní listy těchto mužů jsou označovány za další významný důkaz pravosti filmu, protože všechny úmrtní listy v Sovětském svazu tehdy tiskla jediná firma a to Goznak. Padělání těchto úmrtních listů by tedy bylo velmi obtížné a smrt lékařů nebylo těžké ověřit.
To jestli Sovětská vláda nechala tyto tři muže „odstranit“ jako pojistku toho že nikdy nevyzradí svůj zážitek s pitvou mimozemského tvora se jistě nepodaří zcela potvrdit, ale s ohledem na bezcitné praktiky totalitního režimu si jistě každý udělá vlastní názor.

zdroj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář