Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strašidelné univerzity

 

 

Studenti si při výběru budoucí univerzity všímají hlavně jejich kvalit. Na univerzity s dlouholetou tradicí a dobrou pověstí se hlásí velké množství potenciálních zájemců o studium. Některé univerzity jsou bohužel proslulé nepříjemnými až děsivými událostmi, které se v jejich prostorách za dobu jejich fungování udály. V mnohých školních budovách dokonce straší, ozývají se tajemné zvuky a po chodbách se prohánějí duchové.
Pár takovýchto univerzit najdeme za velkou louží ve Spojených státech amerických.

Ještě dnes si studenti Ohijské univerzity v amerických Athénách ve státě Ohio povídají o ponurých událostech, které se odehrály na jejich škole a kolejích. Pokoj označný 428 si zde ze strachu nikdo nepronajme a sousední místnosti také zejí prázdnotou. Ptáte se proč? V šedesátých letech (pravděpodobně v roce 1962) zde prý zde prý byla zavražděna teprve devatenáctiletá studentka ekonomie Lisa. Při satanistickém obřadu ji zabili její spolužáci. Vedoucí univerzity ale tvrdí, že se jedná o pouhou smyšlenou historku. Ani v policejních záznamech není o tomto případu ani čárka. I tak se ale studenti bojí a pokoj číslo 428 je už od šedesátých let prázdný.

 

 

upham_hall_arch_miami_university_oxford_ohio.jpg
Zdroj www.wikimedia.com

 

Aby nebylo hrůzy málo, celý areál univerzity prý stojí na bývalém hřbitově. To je ovšem také jen pověst, která má ale spoustu přívrženců. Na místě dnešní univerzitní budovy se měly střetnout dva indiánské kmeny. Mrtvé indiány zde údajně studenti slýchávají dodnes, promlouvají k nim nesrozumitelným jazykem. Studenti mohou v budově potkat i duchy bývalých učitelů nebo členů basketbalového týmu. I kantoři zažívají během pobytu ve škole ne zrovna příjemné  pocity. Dokonce se zde zničehonic otevřou dveře nebo okna. Univerzita se se svými paranormálními jevy umístila i v tabulce nejděsivějších budov USA.

 

Další z  duchů děsí návštěvníky, studenty i zaměstnance Pennsylvánské univerzity. V univerzitní knihovně se čas od času prochází přízrak Betsy Ruth Aardsmaové (1947–1969), bývalé studentky. Právě v knihovně byla Betsy zavražděna. Vrah jí vrazil nůž přímo do srdce. Nikdy se nepodaří vraha dopadnout. Betsy proto nemá po smrti klid a vrací se na místo, kde byla zavražděna.

 

 
University of Pennsylvania / foto: www.media.treehugger.com
 

 

Klid není lidem dopřáno ani na Kalifornské univerzitě na Channel Islands. Budova je univerzitou teprve od roku 2002, do té doby zde byla psychiatrická léčebna pro trestance. Ti se zde občas po smrti zjevují a často ubližují místním studentům. Po někom hází různé předměty, někoho zase shazují ze schodů.

 

 

 
California State University, USA / foto: www.csuci.edu

 

 

V budově univerzity řádí také poltergeist. Často se záhadně pohybují věci, rozbíjí se přístroje a učební pomůcky, byl zde i nevysvětlitelně spálený elektrický obvod. Studentům i pedagogům nezbývá nic jiného, než si na zlovolného poltergeista zvyknout.

 

Další americkou děsivou univerzitu najdeme v Madisonu ve státě New Jersey. Ve zdejší Drewově univerzitě straší ne jeden ale  hned dva duchové. Tím prvním je manželka zakladatele školy, paní Roxanna Mead Drewová (1799–1876). Její manžel Daniel Drew (1797–1879) slavnostně otevřel školu v roce 1867. Duch Roxanny patří mezi ty hodné. Druhý duch školy také nikomu neškodí. V klidu se po škole prochází přízrak oběšeného studenta, který po chvíli zmizí.

 

 

 
Drew University, New Jersey / foto: www.flickr.com

 

 

Přízrak v šedé uniformě řádí v Illinoiské univerzitě ve městě Urbana – Champaign.
Ten zde děsí studenty, ale vždy brzy zmizí. Známé jsou ale i dva případy, kdy duch studentům způsobil menší újmu. Prvním známým a nezapomenutelným setkáním s přízrakem je ten z roku 1987. Tehdejší studentka jménem Katherine ducha potkala na schodišti a ten ji velmi vylekal. Dívka před ním utíkala, když se však otočila, po muži v šedém jako by se zem slehla. Nikdo studentce nevěřil, že v budově straší a ducha považovali za její opileckou vidinu. V roce 2007 ale šedý přízrak řádí znovu. Obětí je mladý student, který po setkání s duchem skončí svázaný ve skříni. Od té doby ale duch nikomu jinému neublížil.

 tumblr_lj092ipevm1qdz4yko1_500.jpg
Zdorj www.tumblr.com

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář