Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pekelný pes

 

 Felhound (Pekelný pes) 
Pekelný pes je ohavné stvoření, podobné psu, které vysává kouzelnou moc ze všech, kteří kouzla používají. Dokáží si ale pochutnat i na tvorech, kteří nekouzlí, kouzelné bytosti jim ale chutnají nejvíc. Jsou stejně jako každý démon velice nebezpeční a na Azeroth se dostali s příchodem Plamenné legie. Nachází se většinou ve společnosti Felguardů, takže je najdete i ve stejných oblastech; Winterspring, Desolace, Blasted lands a další. 

Z mnoha historických pramenů se dozvídáme, že pes hrál vždy důležitou úlohu v životě člověka. Některé národy věřily, že psí vytí zahání zlé duchy a démony a často proto s pánem pohřbívali i jeho mazlíka. Pro jiné národy byl ale pes zvíře nečisté. Odtud možná pocházejí pozdější pověsti o psech jako pekelných obludách.

DĚS MĚL MNOHO JMEN
Tyto pověsti byly rozšířeny zejména v Irsku a v Anglii , i když pod jinými názvy. Ve východní Anglii se můžeme setkat s černou stvůrou, ve Stattfordshiru je to Měkká tlama, ve Walesu Gwylgi -pes temnot, v Yorkshiru Pruhovaný host, v Lancashiru se objevuje Skriker, skákající pes. Ve Skotsku zase řádí Velký černý pes. Společným znakem těchto bestií bývá, jak si jistě všichni pamatujeme ze slavné knihy Sira Arthura Conana Doyla, nadprůměrná velikost zvířete, jeho často obrovská síla, svítící oči a plamen šlehající z tlamy. Pekelný pes je tu jasně oddělen od vlka či dokonce od vlkodlaka.

VYSVĚTLENÍ NEEXISTUJE
Podobná děsivá zjevení se objevují údajně ve všech koutech světa. Obří černí psi, jejichž oči svítí rudou září, běží, jakoby se jejich těla nedotýkala země a provází je pach spálené síry, Jejich žhavé drápy zanechávají stopy na všem, čeho se dotknou. Jsou všichni svědkové oběťmi halucinací? Ve farní kronice městečka Bugay najdeme koncem 16. století zápis o podobné tragické události. Zde napadlo příšerné pekelné psisko šokované shromáždění věřících, zabil dvě osoby a třetí těžce popálil! Brzy nato znovu zaútočil v blízkém Blythurském kostele a jak zmizel chrámovými dveřmi, zanechal na nich nápadně zuhelnatělé rýhy, tedy stopy svých žhavých drápů. Toto znamení je dodnes na kostelních dveřích patrné. Co se onu srpnovou neděli odehrálo? Zaútočilo na věřící nějaké neznámé zvíře, nebo šlo o masovou halucinaci, která vyvrcholila zabitím dvou lidí? Dodnes se definitivní vysvětlení najít nepodařilo. Zajímavé je, že podobná děsivá zjevení se objevují ve všech koutech světa.

JSOU TO DUCHOVÉ RITUÁLNÍCH ZVÍŘECÍCH OBĚTÍ?
Kryptozoolog Shukem upozorňuje na fakt, že se lidé s těmito přízračnými psy setkávají na ponurých místech, jako jsou hřbitovy, na křižovatkách opuštěných cest, poblíž starých zřícenin, pravěkých mohyl nebo na místech, která jsou nějak prokletá. Tomu by také odpovídal fakt, že archeologové často nacházejí na mnoha nalezištích rituální hroby psů. Pes jako symbolická oběť se také mnohdy objevuje v základech opevnění či obytných staveb. Byl také dobrým hlídačem ukrytých pokladů, jak čteme v mnoha pověstech. Nejznámějším z nich je bezesporu trojhlavý pes Kerberos, hlídající vchod do podsvětní říše mrtvých. Někdy na tato pekelná zjevení můžeme narazit i blízkosti megalitických staveb. Další autoři soudí, že může jít o ducha brutálně zabitého zvířete. Podle současných výzkumů mohou být tato a jim podobná strašidla duchovními bytostmi, které střeží průchod mezi říší duchů a naším světem. Tomu by nasvědčovala i skutečnost, že tato zjevení vídáme hlavně v místech takzvaných Ley-lines, což jsou dráhy, o nich se soudí, že jimi proudí zemská energie.

V případě pekelného psa se tedy jedná o nějaký nám neznámý jev, pro který dosud nemáme vysvětlení. zdroj

Merriden, Connecticut (USA)

Již od počátku 19.těho století lidé tvrdili, že je při výstupu na Hanging Hills pronásledoval černý pes, který nikdy nezanechal žádné stopy.

Marion, Kentucky (USA)

O místním hřbitově Baker Hollow Road se vypráví, že ho střeži černý pes. Každého návštěvníka prý sleduje žlutýma očíma.

 

Hendrysburg, Ohio

Mísní legenda vypráví o smečce černých a červených psích přízraků, která se prohání po hřbitově. Dokonce prý lze slyšet vytí. Spatřovány jsou i psí hlavy, sklánějící se nad hroby nebo velká černá psí postava. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pekelný pes,Černý démon

(Černá vlčice, 30. 3. 2014 11:18)

Pekelný pes/Černý démon žije na hřbitovech a na podobných místech. Má rudě zářící oči a zuby ostré jako břitva. A nějáká legenda říká že pokud pekelného psa/černého démona spatříte 3x zemřete předčasnou smrtí.

Re: Pekelný pes,Černý démon

(Eva, 23. 7. 2017 23:50)

Tak to se mam na co tešit vídam ho častěji a uz delší dobu...

SLOVENSKO?

(KRYPTOZOOLÓG, 26. 2. 2017 10:40)

Niake prípady zo západného slovenska nie sú? A chcem sa ešte opýtať môže Pekelný pes prenasledovať nekresťana môže takáto obluda prenaledovať človeka aj mimo svoju oblasť výskitu?

černý démon

(Adam Bezoušek, 16. 10. 2016 13:58)

Nejak ho neprovokujte lebo že vraj vás može pokúsat mne sa to už stalo bol som na cintoríne a bola samá tma nevidel som si ani na nohy a zrazu z jedného hrobu sa vynoril velký černý pes a mal žlté oči ktoré mu svietili a tak ma popálili až mi xzhoral jeden prst na nohe takže pekelného psa neprovokujte jasneeee

Pekelny pes

(David xxx, 27. 3. 2015 15:48)

Pekelný pes,Černý démon

(Černá vlčice, 30. 3. 2014 11:19)

Pekelný pes/Černý démon žije na hřbitovech a na podobných místech. Má rudě zářící oči a zuby ostré jako břitva. A nějáká legenda říká že pokud pekelného psa/černého démona spatříte 3x zemřete předčasnou smrtí.

Re: Pekelný pes,Černý démon

(Rybář, 13. 3. 2015 10:42)

Počítá se když se mi zjeví ve snu? Už jsem ho totiž dvakrát ve snu viděl.