Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ďábel z Jersey

 

Původ této bytosti je stejně záhadný, jako bytost sama. Existuje mnoho lidových legend o původu toho, čemu lidé říkají Ďábel z Jersey.

Přibližné údaje:
Výška: 120cm
Váha: 50 - 80kg
Výskyt: Pine Barrens (Hluboký borovicový les v New Jersey)
Bytost je nejspíše masožravá.

Jedna z populárnějších legend říká, že když paní Shroudsová z Leeds Pointu (New Jersey) zjistila, že je opět těhotná, zvolala, že by si přála, aby toto dítě byl sám ďábel. Dítě se narodilo zdeformované. Zostuzená matka ho skryla před veřejností, avšak při první noci, kdy zuřila bouře, dítě začalo mávat rukama, které se zničehonic přeměnily v křídla, a odletělo oknem. Rodina už nikdy podle legendy dítě neviděla.

To byla pouze lidová legenda, avšak vše nabylo jiného rozměru, když začal po New Jersey údajně skutečně řádit onen ďábel a objevovali se noví a noví svědci, kteří ho spatřili.

Joseph Bonaparte, formální král Španělska a bratr slavného Napoleona Bonaparte, měl spatřit bytost v Bordentownu mezi léty 1816 - 1839, když byl na lovu.

Kolem roku 1840 začala podivná bytost s ostrým křikem zabíjet domácí a hospodářská zvířata kolem oblasti Pine Barrens (NJ). Bylo nalezeno mnoho otisků kopyt. Přivolaný tým stopařů tvrdil, že nikdy neviděli podobné stopy. Lovečtí psi odmítali sledovat stopy.

V roce 1927 píchl řidič taxi při své cestě pneumatiku, když vystoupil, aby pneumatiku vyměnil, na jeho auto dosedla bytost, která autem násilně otřásla. Řidič na nic nečekal a okamžitě utekl. Když se vrátil, bytost nikde nebyla.

Roku 1961 parkoval pár na cestě v Pine Barrens, když uslyšeli skřiplavý zvuk zvenčí. Najednou něco narazilo na střechu auta a zvuk, který předtím slyšeli, byl nyní přímo nad nimi. Když se později vracel pár ke svému autu, spatřil nad stromy létat neznámou bytost, která vydávala stejné zvuky, které je předtím tak vyděsily.

V roce 1966 byl Ďábel z Jersey obviněn za smrt 31 kačen, 3 hus, 4 koček a dvou psů na místní farmě. Jeden ze psů byl Německý ovčák, který byl nalezen s rozpáraným krkem.

V roce 1981 ve Vinlandu (NJ) nalezen roztrhaný další Německý ovčák s ohryzanými častmi těla. Tělo psa bylo nalezeno 7.5 metrů od místa, kde byl pes uvázán. Kolem těla byly stopy, které nikdo nedokázal identifikovat.

Existují tisíce nahlášených očitých svědectví a nalezených stop, což dokazuje, že by tato bytost mohla opravdu skutečně žít, ale na druhou stranu stále neexistuje žádný fyzický důkaz, který by teorii potvrzoval.

O Ďáblu z New Jersey bylo natočeno několik slabších filmů a jmenuje se po něm třeba známý hokejový tým New Jersey Devils.

zdroj

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář