Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polsko - aneb UFO na dosah!

13. 12. 2011

Polsko

Psal se rok 1959 a v časných ranních hodinách 23. ledna vypukl na radarových stanicích polské protivzdušné obrany poplach. Na obrazovkách radarů se objevila formace neznámých objektů, které tam neměly co dělat. Přibližovaly se ze severu od moře a mířily k polskému pobřeží. Protivzdušná obrana reagovala okamžitě a do vzduchu vzlétla letka stihaček. To se již neznámé objekty nacházely nad územím Polska. Najednou změnily směr na severozápad a vznikl tak dojem, jako by se snažily armádním letounům vyhnout. Piloti proto dostali povolení k palbě a jeden z neznámých objektů byl přitom patrně zasažen. Tolik bylo oficiálně známo ze zpráv gdyňských regionálních deníků. Zasažený objekt totiž spadl do moře v těsné blízkosti mola gdyňského přístavu.

Kolem celé epizody se samozřejmě vyrojila spousta fám, avšak výpovědi některých očitých svědků dávají poměrně věrohodný obraz o tom co se stalo. Pád objektu do moře zaznamenali především přístavní dělníci, kteří v tu dobu na mole pracovali. Ti kolem šesté hodiny ranní spatřili, jak se od jihovýchodu přibližuje zářící těleso. Mělo údajně diskovitý tvar odhadem něco kolem tří metrů a zářilo jasným, žlutorůžovým světlem. Obrys předmětu působil roztřepeně a šlehaly z něj plameny. Jeho let se náhle zastavil a asi stopadesát metrů od mola se těleso zřítilo do vody.

Tolik noviny z tehdejší doby. Je ještě známo, že se někteří novináři za pomoci sportovních potápěčů pokoušeli těleso nalézt a vyzvednout na hladinu. Jejich veškerá snaha byla marná, těleso nenašli. Takřka vzápětí se na molu objevila speciální vojenská jednotka, všichni civilisté byli vykázáni a molo uzavřeno. Hlubiny moře pak v místě dopadu tělesa začali zkoumat armádní "žabí muži". Hned druhý den se pak v Gdyni objevilo několik osob od státní bezpečnosti a vyslýchali očité svědky. Na závěr výslechu každému ze svědků doporučili, aby se na celou událost snažili úplně zapomenout. Jako by se nic nestalo ...

Jenže stalo ...

Žabím mužům pomáhal v průzkumu dna moře i sací bagr, jehož obsluha byla všímavá. I přes přísný dozor si jeho obsluha všimla, že ve vysátém kalu byl vyloven i velmi podivný předmět. Mělo jít o nějaký skleněnený kontejner naplněný jakousi kapalinou a spolu s ním vylovili ještě další předměty. Vojáci veškeré nálezy ihned ukládali do pancéřových beden a odváželi pryč.

Když už civilisté nemohli na molo, svou zvědavost ukájeli alespoň sledováním vojenských akcí z nedaleké pláže. Plážoví hlídači přitom našli na pláži bytost podobnou člověku. Neznámý jedinec měl na sobě jakousi kombinézu, byl dost popálen a veškerá snaha hlídačů o komunikaci s ním byla marná. Přivolaní vojáci jej pak za přísných bezpečnostních opatření převezli do nemocnice.

Aby se lékaři mohli pořádně dostat k popáleným místům, museli neznámé bytosti sundat kombinézu. Tak zjistili, že neznámý má zcela jinou tělesnou stavbu než kterýkoliv člověk. Neznámý pak upadl do bezvědomí a hned poté, co mu chirurgové sejmuli z ruky náramek z kovových článků, zemřel. Vojáci pak mrtvolu uložili do mrazícího boxu a odvezli.

Po čase se začalo proslýchat o podrobnostech lékařského vyšetření neznámého jedince. Dále uvedené je nutno brát s velkou rezervou, protože lidská fantazie je bezbřehá. Neznámý jedinec měl mít jen po čtyřech prstech na horních i dolních končetinách. Od člověka se prý navíc lišil uspořádáním krevního oběhu. Ten byl uvnitř těla stavěný do pravoúhlých mřížek a pod kůží obíhaly cévy jako spirála. Lišil se navíc i velikostí a uspořádáním tělesných orgánů.

Pokud tu nehraje svou roli snaha „napodobit“, či „vyrovnat se“, pak má gdyňská událost hodně společného s případem v americkém Roswellu z roku 1947. Tam v sestřeleném UFO našli hned několik jedinců obdobných vlastností. A stejně jako v Roswellu, i v Gdyni zasáhla „vyšší moc“ a skutečná fakta nenávratně zmizela za pancéřovými dveřmi přísně střežených trezorů.

zdroj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář